FAQ
Nekaj pogostih vprašanj, ki so povezana s spletnim mestom oziroma s procesom diplomiranja:
- Niti približno nimam časa, da bi se poglabljal v obsežna priporočila na tej strani … V takem primeru zadošča pregledati ustrezen kontrolni seznam oziroma odkljuknico (angl. checklist). Poleg tega se lahko v podpoglavjih, ki nas zanimajo, osredotočimo zgolj na najpomembnejše vidike, ki so posebej označeni, in sicer s krepko (bold) pisavo.
- Diplomo imam prijavljeno, vendar se ne morem pripraviti k delu … Oglejte si reševanje težav. Zelo malo je verjetno, da imate problem, ki še ni bil obravnavan. Na tej osnovi prilagodite oziroma izdelajte lastno strategijo. Poudariti velja, da v samem pogledu motivacije pogosto najbolj pomaga, če se zazremo v brezno posledic nediplomiranja ter v tveganja, ki jih prinaša odlaganja diplome.
- Diploma je zame še daleč, oddaljena in nerealna. Kaj je tu lahko koristnega zame? Storite lahko tri stvari. Prvič, določite okvirno polletno obdobje diplomiranja; če to obdobje ni drugi semester zadnjega letnika, o taki odločitvi še enkrat res dobro razmislite. Drugič, ne glede, kakšna je odločitev, na pol leta nastavite opomnik in to odločitev potrdite ali spremenite, predvsem pa jo formalizirajte. Tretjič, čim prej se seznanite s štirimi načini izbire teme diplomske naloge.
- Diplomo imam že opravljeno. Kaj je tu lahko koristnega zame? Za vse vrste projektov so lahko koristna naslednja podpoglavja: Koraki in mejniki, Organizacija dela, Reševanje težav, Promocija diplome in Etična vprašanja. Za vse vrste strokovno-znanstvenih besedil so lahko koristna naslednja podpoglavja: Organizacija pisanja, Struktura, Jezik in izražanje. Za metodološka vprašanja v družboslovju so koristna podpoglavja: Empirija v družboslovju, Anketno raziskovanje, Statistične analize, Neverjetnostni vzorci in Tabele in grafi.
- Ali so kje priporočila za izdelavo PPT predstavitve? Na voljo so v okviru napotkov za pripravo prezentacije.